פרופורציה – מומחים לרפואה אסתטית
Bookmark and Share

בוטוקס

בוטוקס הוא חומר שחוסם את האימפולסים המגיעים מהעצב לשרירים הזעירים של הפנים, הקשורים לקווי ההבעה, כך שהם אינם מתכווצים. לאחר הזרקת בוטוקס העור המכסה נותר חלק וללא קמטים. כל שאר שרירי הפנים שלא הוזרק להם בוטוקס - מתכווצים באופן נורמאלי, ויוצרים הבעת פנים רגילה. חיזוק קוסמטי באמצעות טיפולי בוטוקס הוא הליך פשוט ובטוח.


המועמדים המתאימים ביותר

בוטוקס לעומת מילוי. כל המועמדים הרואים עצמם כמתאימים למילוי קמטים, מתאימים גם להזרקת בוטוקס - נשים וגברים שחצו את גיל 40, שעורם החל לאבד את האלסטיות שלו והשומן התת עורי החל להתדלדל, שעורם מעוטר קמטים אולם אינו נפול. במצב של עור נפול אפשר שיהיה צורך גם  במתיחת פנים או בפילינג.

 

תכנון הטיפול

מי שסבור שקמטים דינמיים גורמים לו להיראות מבוגר מכפי שהוא, חיזוק קוסמטי באמצעות טיפולי בוטוקס עשוי להחליק את הקמטים ולהעניק הופעה צעירה ונעימה. עם זאת, אין הזרקת בוטוקס יכולה לסלק קמטים הנוצרים בשל הזדקנות, או בשל עור פגוע-שמש, מכיוון שאלו אינם קשורים לכיווץ של שרירי הפנים. זריקות בוטוקס לא ישפרו עור נפול ואינן באות במקום מתיחת פנים, או מתיחת גבות. חשוב לדעת שזריקות בוטוקס הן פתרון זמני לטיפול בקמטים דינמיים.

 

הטיפול

באמצעות מיקרו-מחט מוחדרת כמות קטנה מאד של בוטוקס, באופן מדויק מאד, למספר אתרים בפנים (סביב העיניים, בין הגבות ובמצח). הכאב הנגרם מהדקירה הוא מזערי ומרבית המטופלים משווים את התחושה לעקיצה של יתוש. אין צורך בהרדמה כלשהי וניתן לחזור לפעילות שגרתית מיד לאחר טיפולי בוטוקס.

האם טיפול בוטוקס בטוח?
זריקות בוטוקס הן בשימוש בטוח כבר למעלה מ-10 שנים, על מנת לטפל באי-סדרים נוירולוגים או בבעיות בתחום רפואת העיניים. למשל, למעלה מ-10 שנים נעשה שימוש בזריקות בוטוקס לטיפול בעווית העפעף הקשורה בליקוי במתח השרירים.

 

לאחר הטיפול

האפקטיביות של הזריקות היא בין שלושה לששה חודשים ולכן יש צורך בקבלת טיפולי בוטוקס בזריקה פעמיים או שלוש בשנה. המחקרים הרפואיים המוקדמים מראים שמשך ההטבה בטיפול גדל עם הזמן, כך שבעתיד תדירות הטיפולים תלך ותפחת. כמו כן, משך ההשפעה משתנה ממטופל למשנהו, ולעיתים הוא אפקטיבי פחות עבור מטופלים מעל גיל 65.

 

סיכונים ותופעות לוואי של טיפולי בוטוקס

צריבה זמנית היא תופעת הלוואי הנפוצה ביותר לאחר טיפולי בוטוקס. במקרים מסוימים, הבוטוקס עלול לנדוד ולגרום לחולשה זמנית של השרירים הסמוכים. במקרים נדירים, יתכן רפיון של העפעף או חוסר סימטריות בהבעת הפנים. הסיכון של תופעות הלוואי תלוי בשריר לו ניתנה הזריקה. מכיוון שתופעות זריקות בוטוקס לרוב הפיכות, רוב תופעות הלוואי הן זמניות, ונמשכות רק מספר שבועות.

 

למידע נוסף בנושא בוטוקס:

 

מאמרים נוספים על טיפולי בוטוקס


לתמונות לפני ואחרי טיפול בוטוקס

  

יש לך שאלות נוספות? מחכים לך בפורום

 

   

 

דרונט בניית אתרים